В Києві фахівці обстежують пошкоджені обстрілами житлові будинки – що потім (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
16:20 20.04

У столиці проводять комісійні обстеження тих житлових будинків, що зазнали найбільших руйнувань внаслідок ракетних ударів та ворожих обстрілів. Наразі працюють відповідні міські комісії із залученням фахівців профільних інститутів. На підставі висновків обстежень будуть прийняті рішення про подальшу експлуатацію, необхідні протиаварійні роботи та можливість заселення людей, оскільки треба бути впевненими у безпечності будівель.

В Києві фахівці обстежують пошкоджені обстрілами житлові будинки – що потім (ФОТО)

Про це під час огляду однієї з таких будівель у Святошинському районі столиці повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, загалом у столиці внаслідок обстрілів зазнали пошкоджень понад 200 будівель. Це житлові будинки, школи, дитсадки, приватні садиби. Фахівці умовно розподілили пошкоджені будівлі на групи залежно від типу і масштабів руйнувань.

Найбільш критичні пошкодження та руйнування конструктивних елементів зафіксовані в десяти житлових будинках.

«Наше завдання в стислі терміни обстежити ці найбільш зруйновані будинки, щоб визначити чи придатні вони для проживання людей. Працюють спеціальні комісії із залученням фахівці. Необхідно визначити безпечність будівель у процесі подальшої експлуатації, визначити першочергові та протиаварійні роботи», – зазначив Пантелеєв.

За словами заступника голови КМДА, лише після отримання висновків фахівців можна буде прийняти рішення про долю будівлі та поінформувати людей, які тут проживали, про можливість заселення, необхідність проведення ремонту у певних обсягах, необхідність знесення тощо.

Він також зазначив, що у близько ста будинках, що зазнали значно менших руйнувань, проведені першочергові роботи. Комунальники провели попередній огляд та ремонт у більш як ста будинках – вивезли уламки, закрили плівкою вибиті вікна та балкони, відновили шиферне покриття, демонтували небезпечні конструкції тощо.

Нагадаємо, на відбудову Ірпеня необхідно близько мільярда доларів (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися