Що це буде за простір і що там можна буде подивитися, розповіли в The Village.
Артпростір відкривають у закинутому павільйоні бювету №130, що у дворі будівлі «Київпроєкту» на вулиці Богдана Хмельницького, поряд зі станцією «Театральна». У 2000 роках бювет закрили, а вікна – заколотили. У такому стані бювет простояв майже 20 років.
Як виставковий простір «Джерело» вперше використали в жовтні 2020 року. Тоді, в межах Тбіліської архітектурної бієнале, у ньому провели виставку Миколи Рідного «Поступова втрата зору».
З моменту першої виставки в павільйоні замінили вікна та вхід. Стіни вимили від графіті активісти «Києве, мий», до яких по допомогу звернулися куратори артпростору.
Експозиційне обладнання для виставок буде мобільним, аби не псувати стіни павільйону.
«Джерело» не буде звичайною артгалереєю. По-перше, цей простір буде орієнтуватися на відеороботи. По-друге, він працюватиме цілодобово.
Удень відвідувачі зможуть зайти всередину павільйону, а вночі – спостерігати відеоарт через вітрини. Для цього всередині змонтують великий екран. Такий формат зможе дати глядачам доступ до мистецтва навіть під час локдауну.
Протягом вересня-листопада в «Джерелі» проведуть цикл виставок, об’єднаних однією темою «Тіла в місті»:
- «Кров з очей» (18-24 вересня)
- «Все проти вас» (25 вересня – 9 жовтня)
- «У праці сконати» (9-23 жовтня)
- «Осінь бінарності» (23 жовтня – 6 листопада)
У кожній будуть брати участь іноземні й українські митці. Вони будуть досліджувати різні аспекти взаємодії людини й міста.
Офіційно простір відкриють 18 вересня. У програмі – мюзикл Максима Зацарінного (aka Макс Світло) «Яблискавка» та лайви від електронних музикантів John Object і Sasha Very. Програма:
- 19:00 asicsound aka Sasha Very
- 20:00 Макс Зацарінний «Я блискавка»
- 21:00 John Object
Чотирма виставками «Джерело» не вичерпається. Після завершення першого циклу експозицій куратори будуть працювати над іншими мистецькими проєктами. Але на базі «Джерела» хочуть проводити не тільки виставки, але й дискусії, музичні виступи, перфоманси. Крім того, в довгострокових планах відновити первісну функцію павільйону – як бювету.
Нагадаємо, підземний перехід біля ЦУМу перетворився на арт-простір (ФОТО).