Такі дані навела заступниця голови Київської міської держадміністрації Марина Хонда.
За її словами, туристична сфера Києва “майже вийшла на допандемічні фінансові показники”.
“За 2019 рік до бюджету Києва надійшло 62 мільйони гривень туристичного збору. Зростання туристичного збору свідчить про цікавість Києва для туристів із нових напрямків, зокрема, країн Перської затоки. Це перспективний напрям, який місто продовжуватиме розвивати задля підвищення туристичної привабливості“, – цитує слова чиновниці пресслужба КМДА.
Хонда додала, що за 10 місяців столицю України відвідало майже два мільйони туристів – як іноземних, так і внутрішніх. Найбільше іноземців приїжджає зі США, Ізраїлю, Туреччини, Білорусі та Німеччини.
Читайте також: Київська картинна галерея змінила правила відвідування: кого пускатимуть до мистецтва
Довідка. Туристичний збір – це збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Місцеві ради самостійно приймають рішення про необхідність справляння даного збору. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.
Ставка збору встановлюється за рішенням місцевої ради у розмірі від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.
Як повідомлялося, у вівторок зранку, 2 листопада, Київ увійшов до топ-10 міст світу з найбруднішим повітрям.