Відновлювали висотку на 18 поверхів мешканці самотужки, йдеться в ТСН.
Будинок на 200 квартир був одним з найбільш зруйнованих росіянами в Ірпені.
“Будинок був знищений десь на 50% – повністю прострілений з боку Бучі, танками, артилерією. Це було орієнтовно 100 квартир – вікна, стіни, фасад. На 70% у будинку пошкоджена фасадна плитка, яку не встигли відновити”, – розповідають про руйнування люди.
Для відновлення будинку – з кожної квартири збирали по 5 тисяч гривень, а хто міг давав більше. Міська влада допомогла замінити вікна та скляні сходові двері. Знаходилися і благодійники.
“Ми кожній гривні раділи, бо це була непідйомна сума. Створили сторінку будинку, розпочали розказувати, яка в нас історія”, – пригадують мешканці.
До зими вдалось зібрати 700 тисяч гривень і зробити головне – усі дірки у фасаді закрити і увімкнути опалення. А ще у висотці змушені були змінити чи не усі двері. “Вони всі двері повибивали молотами, навіть є зйомка, там китайська камера стояла на батарейках. Не було ні світла, ні води, ні газу, а ця камера зняла”, – розповідає мешканка висотки Людмила.
Читайте також: Річниця деокупації Київщини: Залужний привітав регіон
Відео з камери бачив чи не увесь світ. Тоді росіяни лише в цьому будинку на околиці Ірпеня зламали понад півтори сотні дверей, пограбували чи не кожну квартиру. У Людмили вкрали ювелірні вироби, з’їли консерви і перетворили кухню на туалет.
Поки порожньою тут залишається кожна четверта квартира, мешканці досі в евакуації. Це видно і по вікнах, які ще досі із дірками від обстрілів, і по дверях, яких не замінили. Чимало родин зруйнованих осель не мають коштів на новий ремонт, адже завершили його саме перед війною лише.
Мешканці ще продовжуть збирати кошти на завершення відновлення будинку, і чекають головного – вироків у суді для окупантів, які руйнували та мародерили в їхніх домівках.
У містечках під Києвом мешканці досі розгрібають те, що рік тому зруйнували росіяни своїми бомбами і снарядами. Руйнувань так багато, що праці вистачає одразу і кільком групам волонтерів щодня. Здебільшого розгрібати завали їздять студенти, однак є люди різного віку. Також до такого волонтерства часто долучаються іноземці, що спеціально приїжджають до України, щоби бути корисними. Організатори толок кажуть, заявок на розбір зруйнованих будинків у них дуже багато, а з весною, певні, стане ще більше. Тим часом господарі зруйнованих обійсть волонтерам неймовірно вдячні. Зізнаються, самотужки все відновлювати довелось би роками.
Нагадаємо, після вторгнення Росії 24 лютого 2022 року інтенсивні бойові дії відбувалися в Ірпені, Бучі, Гостомелі та інших населених пунктах Київщини. Війська Російської Федерації здійснили там звірячі воєнні злочини щодо мирних жителів. 2 квітня минулого року стало відомо про визволення Київської області від російських окупантів.