В Інституті Шалімова вперше в Україні провели опік кісти зсередини

Автор: Любава Лисичкіна
11:37 16.12.2023

23-річна Дар’я впродовж 5-ти років страждала на шкірні висипання, а призначене лікування не мало позитивного ефекту. В останні місяці звернула увагу на постійну підвищенутіла (біля 37.4), з’явилась виражена слабкість та болі у животі.

В Інституті Шалімова вперше в Україні провели опік кісти зсередини
Світлодіодне освітлення
Призначені за місцем проживання обстеження не давали дівчині достатньої інформації для встановлення чіткого діагнозу, допоки пацієнтку не направили на КТ-дослідження органів черевної порожнини. Результати КТ засвідчили наявністьехінококової кісти печінки.
 
Сучасна хірургія прагне до мініінвазивності, а отже до мінімізації операційної травми. Зазвичай, в лікуванні ехінококових кіст печінки використовують лапороскопічні або пункційні методи. Водночас, кожен з них має свої переваги та недоліки.
 
Маючи відповідне технічне забезпечення лікарі виконали надсучасне оперативне втручання, що характеризується мінімальною травматичністю .  Під контролем КТ в порожнину кісти було сформовано канал, що дав змогу ввести ендоскоп і провести візуальну ревізію порожнини кісти, а далі виконати аргонно-плазмову коагуляцію, тобто – опік кісти зсередини для того, щоб склерозувати її стінки 
 
В подальшому кіста склерозувалась й на її місці утворився сполучнотканинний рубець.
Ця метода використана в Україні вперше.
 

Великий Київ у Google News

підписатися