Про це йдеться в офіційній заяві Інституту національної нацпам’яті.
“Висновок Експертної комісії з Михайла Булгакова не може бути настановою до закриття Літературно-меморіального музею Булгакова у Києві. Тим більше, що після повномасштабного вторгнення музей спрямував зусилля на свою якісну трансформацію”, – заявили в УІНП.
Науковці звернулися до Експертної комісії за додатковою перевіркою творів Булгакова, щоб чіткіше сформулювати результати попереднього аналізу, який був розкритикований музеєм.
“Визнання чи невизнання об’єктів (географічних об’єктів, назв юридичних осіб, пам’ятників і пам’ятних знаків), присвячених Михайлу Булгакову, символікою російської імперської політики не є “забороною Булгакова”, як уже встигли інтерпретувати висновки комісії деякі медіа, а також роспропаганда.
Українське законодавство не забороняє книги, п’єси письменника, музейні експозиції, дослідження”, – наголошують представники Інституту нацпам’яті.
Водночас, продовжують в ІНП, якщо неповажне ставлення Булгакова до українського народу і державності, вираження симпатій до російського імперіалізму та шовіністичні висловлювання на адресу неросійських народів підтвердяться – цілком правомірне порушення питання про недоречність глорифікації та нормалізації його постаті в публічному просторі, включно з топонімічними назвами, пам’ятниками, пам’ятними знаками.