Про це розповіли у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
В Інституті проліковано понад 2000 пацієнтів, яким виконувалися катетерні абляції – ізоляції легеневих вен. Кілька днів тому в Інституті вперше виконано катетерну абляцію ізоляцію легеневих вен з використанням новітньої технології нетермальної абляції – електропорації (PFA).
Це новітній метод для лікування пацієнтів із фібриляцією передсердь дозволяє дуже швидко досягти електричної ізоляції легеневих вен без ризику ускладнень типових для інших (температурних) методів катетерної абляції, таких як кріо- та радіочастотна абляція.
Як говорять медики, унікальність методу полягає в тому, що при використанні технології електропорації відбувається селективне незворотне пошкодження саме кардіоміоцитів, без колатерального пошкодження інших важливих структур навколо серця (стравохід, діафрагмальних нервів тощо).
“Відтепер в Інституті є всі сучасні опції катетерного лікування фібриляції передсердь. Це дозволить більш диференційовано підходити до лікування пацієнтів із даною патологією та надасть можливість обрати оптимальний підхід в кожному індивідуальному випадку”, – акцентують увагу лікарі-кардіологи.