В Інституті Амосова провели унікальну операцію на серці однорічній дитині

Автор: Любава Лисичкіна
20:54 07.10

Вроджену ваду серця у дівчинки було виявлено у 3-місячному віці під час одного з профілактичних оглядів київськими фахівцями у Полтаві. У неї виявили вторинний дефект міжпередсердної перетинки.

В Інституті Амосова провели унікальну операцію на серці однорічній дитині

Про це розповіли у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Вторинний дефект міжпередсердної перетинки – одна із найчастіших вад серця на сьогодні. За словами мами Марини, вагітність у неї проходила добре й на жодному УЗД-огляді не було видно ваду серця у Злати. Дитину було направлено до Інституту Амосова для дообстеження. Тут діагноз підтвердився, але враховуючи вік дитини, вирішили трішки почекати.
 
“Через три місяці ми знов приїхали на огляд і нам сказали, що потрібно буде оперувати дитину. Ми довго налаштовувалися психологічно, але дуже раді, що в нашому випадку операцію можна було провести мініінвазивно”, – ділиться жінка.
 
Коли Златі виповнилося 11 місяців лікарі успішно її прооперували. Десять днів в стаціонарі і дитину було виписано додому. Сьогодні про її діагноз нагадує тільки невеличкий шрам, але він зовсім не заважає активним іграм Злати. Дитина швидко повернулася до активного життя.
 Фахівці Інституту розповіли, що мініінвазивні операції на серці виконуються через боковий доступ, без розсічення грудної кістки. Основними перевагами є менша травматичність, менший больовий синдром, швидша реабілітація і повернення до звичного для пацієнта життя. А для дітей – це неабияк важливо, адже змусити дитину менше рухатися насправді дуже важко.
 
Відомо, дві операції за одне оперативне втручання: у «Феофанії» практикують симультанні маніпуляції.

Великий Київ у Google News

підписатися