В Довженко-центрі відкрилася виставка рідкісних кіноплакатів 1920-30-х років (ФОТО)

18:17 02.08.2020

В Музеї кіно Довженко-Центру (вул. Васильківська, 1,) відкрилась виставка українського кіноплакату 1920-30-х років «Кричати! Кликати! Горіти!», яка триватиме до 27 вересня.

В Довженко-центрі відкрилася виставка рідкісних кіноплакатів 1920-30-х років (ФОТО)

Як повідомляється на сайті Центру, глядачі вперше побачать близько 100 рідкісних кіноплакатів, створених українськими художниками до вітчизняних та зарубіжних кінокартин, що виходили у тогочасний прокат. Цілісне уявлення про кінорекламу як індустрію дадуть документи з Кіноархіву Довженко-Центру: буклети, лібрето, листівки, рекламні аркуші в газетах та журналах 1920-30-х років, а також оригінальні фрагменти художніх фільмів.

Більшість плакатів збереглася у невеликій кількості, а деякі з них є чи не єдиним свідченням існування стрічок, що вважаються втраченими.

Назва виставки виникла зі статті «Наші кіно-плакати» Ю. Миславського, опублікованої у журналі «Кіно» (1927): «Плакат мусить кричати, кликати вогнем своїх фарб, горіти яскравими плямами фарб, притягати різкими контрастами кольорів». Саме у цій цитаті якнайкраще розкривається концентрат сміливості кольорів, художніх рішень, експериментів, притаманний українським двадцятим і представлений в експозиції. Ось кілька фото:

Виставка працюватиме до 27 вересня, з 12:00 до 19:00, вихідні дні: понеділок, вівторок. Вхідний квиток– 80 грн, пільговий – 50 грн. Виставковий простір доступний для людей з інвалідністю. Вхід вільний для співробітників музеїв, дітей до 10 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників бойових дій за наявності дійсного посвідчення.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, у парку Шевченка продовжує роботу “Кіновернісаж просто неба” — літній кінотеатр, де безкоштовно показують українське кіно. Вже оприлюднено графік показів на перший тиждень серпня.

Великий Київ у Google News

підписатися