Кореспондент “Великого Києва” подбав, щоб ви роздивились красу, яка квітне зараз.
Зазначимо, що Розарій ботанічного саду – це паркова композиція складного малюнку, де насадження троянд об’єднані з численними елементами ландшафту та архітектури – водойми в оправі з полірованого граніту та насадження різних листкових пород.
Розарій розташований на трьох рівнях – оглядова доріжка, основна частина квітника, центральна частина з басейном та терасами.
Різноманіття видів та сортів троянд, оригінальність їх розташування, масовість, тішать око киянам протягом літа та осені.
Квіти троянди широко присутні в культурі. Наприклад, Умберто Еко назвав свій містичий детектив про монахів “Ім’я троянди”.
Ці квіти, звісно, в книзі ніяк не фігурує. Сам письменник прокоментував назву роману так: “Назва”Ім’я троянди” виника майже випадково і підійшла мені, тому що троянда як символічна фігура так наповнена сенсом, що сенсу в неї майже немає”.
Не кажучи вже про те, як широко троянди репрезентовані в музиці. Від улюблених російськомовних хітів, які ми всі знаємо, до менш відомого – Бон Джові з його треком “Bed of Roses” (“Ліжко з троянд”).
Тим не менше, гурт Poison нагадує, що “Every Rose Has Its Thorn” – “В кожної троянди є своя колючка”.
Хрещена мама панк-року Патті Сміт теж доклалась зі своїм треком “Mother Rose”.
Елвіс співав про “жовту троянду Техасу”.
І вишенька на торті пізніх дев’яностих-ранніх двотисячних – “Desert Rose” від Стінга.
Пропонуємо вам також роздивитись “трояндовий струмок” у ботсаду, а якщо на ці квіти ви вже надивились, то пропонуємо вам заглянути в добропарк – там масово квітнуть петунії.
Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж