Про це повідомила пресслужба Поліції Київської області.
Як зазначається, за результатами перевірки 28 жовтня на території аеропорту “Бориспіль” у 11 осіб було виявлено документи про вакцинацію, “які можуть містити ознаки підробки”. Усі громадяни прилетіли до України з інших держав.
Правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст. 358 КК України щодо підробки, а також використання підроблених документів.
Читайте також: Парочка з Києва масово підробляла СOVID-сертифікати та ПЛР-тести (ФОТО)
За даними МВС України, 92% кримінальних проваджень щодо сертифікатів про вакцинацію стосуються саме підробки цих документів. Про це 28 жовтня повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко.
“На сьогодні ми маємо 870 кримінальних проваджень (щодо COVID-сертифікатів), і 92% цих проваджень стосуються підробки документів. Потім ідуть шахрайства, несанкціоноване втручання в електронні та комп’ютерні мережі та службові підроблення“, – цитує його слова Укрінформ.
Клименко зазначив, що більшість проваджень стосуються медпрацівників, причетних до підробок COVID-сертифікатів. Ще одна “популярна категорія порушників” – туристичні оператори.
Читайте також: Міжнародний COVID-сертифікат вже можна роздрукувати з порталу “Дія” – відеоінструкція
Довідка. Використання підроблених документів про вакцинацію від коронавірусу кваліфікується за ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України, яка передбачає накладання штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років. Ті, хто виготовляє фейкові COVID-сертифікати, за іншими частинами цієї ж статті можуть бути позбавлені волі на три роки “за підробку документів”.
Нагадаємо, наприкінці вересня Національна поліція спільно з Міністерством цифрової трансформації розробили та розпочали інтеграцію програмного забезпечення на планшети поліцейських, щоб вони могли швидко та безперебійно перевірити COVID-сертифікат з “Дії” або сканувати паперовий його варіант.