В аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем – Порошенко про події в Криму 2014 року

Автор: Марія Супрун
13:30 26.02

П’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко поділився спогадами про драматичні події в Криму наприкінці лютого 2014 року. 

В аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем – Порошенко про події в Криму 2014 року

Про це він розповів у статті для «Української правди». 

«У тому, що замисел відтяти Крим у голові у росіян народився задовго до 2014 року, сумнівів тепер немає ні в кого. Тоді ж, наприкінці зими чотирнадцятого у нас була надія. Ми хотіли вірити, що в Криму підняла голову лише місцева п’ята колона. Що Москва її підбурює, але не наважиться на пряме військове втручання. Що шляхом діалогу з місцевою кримською елітою вдасться взяти ситуацію під контроль. У вже заблокованому російськими спецпризначенцями аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем. Так я отримав це почесне звання, яким росіяни величали мене протягом усього мого президентства», – каже Порошенко.

За його словами, вибратися з летовища, оточеного озброєними російськими спецслужбовцями, вдалося з двох причин. По-перше, добре згрупувався завдяки спортивним навичкам. По-друге, ангелами-охоронцями виявилися журналісти, які зібралися в аеропорту.

«З висоти прожитих років ясно, що в тій ситуації альтернативи застосуванню сили не було. Але саме сил і бракувало. Армію невпинно скорочували з 1991 року. А за чотири роки президентства Януковича російська агентура остаточно доруйнувала оборону. Від Збройних Сил залишили тільки назву. Що могли — розпродали, що не змогли вторгувати — розкурочили і розкомплектували. Шини поспускали, баки осушили, техніку вивели з ладу, людей скоротили і деморалізували. Це мають знати усі, в тому числі й актори, які трагічної для України весни 2014 року знімалися в російській комедії і торочили, ніби ми один народ, а тепер кумедно тупотять ніжкою, хто здав Крим», – зазначив п’ятий президент.

Нагадаємо, 26 лютого відзначається День спротиву Криму російській окупації. Промову до Дня спротиву Криму російській окупації виголосив президент України Володимир Зеленський.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...