В 30 см були уламки ракети: в Охматдиті врятували дівчинку, яку доставили в комі

Автор: Любава Лисичкіна
19:30 30.12.2023

Настя з Херсонщини готувала собі обід вдома, коли в сусідній будинок влучив російський снаряд. Батьки дівчинки в той момент поралися на городі, а коли повернулися після вибуху, – побачили знерухомлену доньку, яка лежала на підлозі серед пилу, скла та уламків.

В 30 см були уламки ракети: в Охматдиті врятували дівчинку, яку доставили в комі
Про дівчинку, постраждалу від російської атаки на Херсонщину, розповіли в лікарні.
 
 «Коли ми зайшли до будинку, зрозуміли, що його майже немає. Ударною хвилею вибило вікна, розтрощило стіни, зруйнувало стелю. У шафах, холодильнику та інших меблях залишилися дірки. Настя лежала на підлозі і взагалі не могла рухатися. А в 30 сантиметрах від неї були шматки заліза – уламки ракети», – згадує Ольга, мама Насті.
 
Спочатку дівчинку забрали до лікарні в Херсон. Там їй надали медичну допомогу та частково стабілізували стан. Після чого перевели до столичного Охматдиту. Настя отримала важку мінно-вибухову травму: важке відкрите проникаюче багатоуламкове черепно- мозкове поранення, багатоуламкове пошкодження плечової кістки та плечового сплетіння, ураження лівої яремної вени, пошкодження очного яблука, травматичний шок тощо.
 
До лікарні її привезли у комі ІІ ступеня з порушенням вітальних функцій, клінічними ознаками набряку мозку. Це потребувало ургентного оперативного втручання. У перші години, після дообстеження, лікарі провели операцію – декомпресивну трепанацію з видалення детриту мозку й уламків. Після цього дитина знаходилася у відділенні інтенсивної терапії.
 
Після того, як стан дитини покращився, спеціалісти провели повторне оперативне втручання. Виконали комбіновану пластику кісток склепіння черепа, пластику твердої мозкової оболонки. Настя пережила операцію на руці. Адже у дівчинки роздроблена кістка та пошкоджені гілки нервів. Ортопеди встановили їй спеціальну металоконструкцію, яка з‘єднує кісткові уламки та усуває рухливість. Тепер пацієнтка очікує на чергове хірургічне втручання – необхідно перевести апарат зовнішньої фіксації на внутрішню.
Також, у дитини було поранення яремної вени з формуванням великого тромба, яке потребувало довготривалого консервативного лікування під контролем лікарів центру гемостазу. Зараз кровоплин по вені повністю відновлено.
 
«Після хірургічного втручання з нейрохірургічного відділення дівчинка переведена у відділення дитячої неврології для подальшого лікування: відновлення функції руки та зору. Так як у пацієнтки постраждали також і нерви, ми провели ряд обстежень, зокрема електроміографію. Це важливо для того, аби виявити всі порушення в роботі м‘язів та периферичних нервів», – говорить Галина Федушка, лікарка-невролог НДСЛ «Охматдит».
 
Наразі  Настя займається з фізичними терапевтами. Однак на неї попереду ще чекає довгий шлях реабілітації, спостереження та відновлення.

 

Великий Київ у Google News

підписатися