УЄФА оновив правила суддівства у Суперкубку та Лізі чемпіонів

Автор: Марина Максенко
05:34 05.08

Спілка європейських футбольних асоціацій вперше вирішила використати напівавтоматичну систему визначення положення “поза грою”.

УЄФА оновив правила суддівства у Суперкубку та Лізі чемпіонів

Про це повідомляє офіційний сайт УЄФА.

Напівавтоматична система враховує положення кінцівок футболістів у момент передачі м’яча. В УЄФА зазначають, що вона відстежує 29 різних точок на тілі гравців, швидше та точніше визначаючи, чи був футболіст в офсайді.

“Це інноваційна технологія дозволить бригадам відеоасистентів швидше та точніше визначати положення “поза грою”, що сприяє підтримці ритму гри та послідовності прийнятих рішень. Система готова до використання в офіційних матчах та застосування на кожному стадіоні Ліги чемпіонів”, – прокоментував нововведення голова суддів комітету УЄФА Роберто Розетті.

Вперше ця система буде випробувана у матчі за Суперкубок УЄФА між мадридським “Реалом” та франкфуртським “Айнтрахтом”, який відбудеться 10 серпня. У Лізі чемпіонів, у свою чергу, її введуть із матчів групового раунду з 6 вересня.

У липні Міжнародна федерація футболу оголосила про використання нової технології на чемпіонаті світу-2022 у Катарі.

Рішення впровадити систему було ухвалено через недосконалість системи відеоповторів, які значно затримували гру і не завжди точно визначали правильне рішення в ігрових епізодах.

Нагадаємо, що  УЄФА вирішив використати систему відеоасистента рефері, починаючи з 3-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів.

Великий Київ у Google News

підписатися