Утепли і економ. Як у будинку на Позняках скоротили вартість опалення втричі

Автор: Галина Ворона
16:30 19.02.2021

Навіть звичайна панелька може бути комфортною і теплою ще й необтяжливою для гаманця. Звісно, про затишок і низькі тарифи спочатку потрібно подбати. Як це зробити за допомогою міста – знають мешканці будинку у Дарницькому районі.

Утепли і економ. Як у будинку на Позняках скоротили вартість опалення втричі

Про цей будинок розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Так, за його словами  ОСББ “Ващенка-5” (вул. Григорія Ващенка, 5 у Дарницькому районі) утричі зменшило нарахування опалення, провівши низку енергоефективних заходів.

Наприклад, вартість опалення за січень у цьому будинку склала 13,9 грн/кв. м. Це майже утричі менше, ніж середньозважений тариф у Києві – 33 грн/кв. м. 

У 2017-2019 роках ОСББ взяло участь у програмі “70/30%”. У будинку замінили двері та вікна на енергозберігаючі, реконструювали тепловий пункт, встановили вузли обліку теплової енергії. На ці роботи місто спрямувало 1,3 млн грн, а самі мешканці зібрали на енергоефективні заходи 973 тисячі гривень.

За три роки економія склала майже 2,5 млн грн, тобто люди не лише повністю окупили вкладені кошти, але й вже суттєво економлять. Реконструкція теплового пункту та насосного обладнання окупилась за один рік. Вартість опалення у січні склала менше 13,9 гривні за квадратний метр”, – зазначив представник КМДА.

Крім того, встановивши теплові насоси, мешканці кардинально зменшили вартість обігріву місць загального користування. За словами голови ОСББ Віталія Бондара, замість 10 грн/кв. м опалювального площі в коридорах і тамбурах тепер жителі сплачують близько 1 грн/кв. м.

Петро Пантелеєв нагадав, що в столиці діє дві муніципальні програми співфінансування, за умовами яких місто оплачує 70% вартості енергоефективних робіт – “70/30%”, що працює для ОСББ і ЖБК, та “Капремонти”, що діє для так званих жеківських будинків.

Людям лише необхідно зібратися на збори, прийняти рішення про те, які види робіт вони прагнуть виконати, та подати протокол. Загалом у Києві близько 600 будинків провели різні види енергоефективних робіт у рамках програм співфінансування. Комплекс енергоефективних робіт, таких як встановлення теплового пункту в будинку, заміна вікон та дверей, утеплення фасаду та інші роботи, здатні зменшити теплоспоживання й витрати на комунальні послуги на 30-50%», – зазначив чиновник.

Нагадаємо, у січні середньозважений тариф на послугу централізованого опалення в будинках, що оснащені будинковими приладами обліку тепла, склав 33 грн/кв. м, тоді як у будинках, де проведені енергоефективні заходи, – всього 23 грн/кв. м, тобто майже на третину менше.

Великий Київ у Google News

підписатися