Відео і допис оприлюднили українські науковці.
Зовні леопард може здатися досить милим, довіряти його “усмішці” не варто: ця тварина є одним з головних хижаків Антарктики. На відміну від родичів, зокрема тюленів Уедделла чи крабоїдів, він смакує не лише крилем чи рибою, а й пінгвінами та іншими тюленями, зауважили науковці.
Свою назву тварина отримала через свою хижість та характерні плями на тілі. Довжина леопарда становить 3-4 метри, а вага 300-400 кг. Завдяки формі тіла та видовженим переднім кінцівкам він дуже швидко плаває у воді, розвиваючи швидкість до 40 км на годину.
Полярники додали, що якраз з кінця антарктичного літа (а в Південній півкулі зараз літо) леопардів можна дедалі частіше зустріти поблизу їхнього острова. І все тому, що з антарктичної весни до осені околиці “Вернадського” стають “пологовим будинком” та “дитсадком” для Субантарктичних пінгвінів. Тут народжуються, ростуть на вчаться самостійному життю маленькі пігнвінята. Саме на них поблизу берегів очікує морський леопард, адже вполювати у воді недосвідчене пташеня набагато простіше, ніж дорослу тварину.
До слова, у лютому 2022 року станції “Академік Вернадський” виповнилося 26 років.