Усі пацієнти після пересадки печінки живі – у «Феофанії» познайомили з трьома українцями, які отримали новий шанс на життя

Автор: Любава Лисичкіна
20:39 05.12.2023

Успішне виконання трансплантації печінки – є першим кроком у відновленні якості життя пацієнта. Проте, не менш важливим є подальше післяопераційне ведення хворого, яке у «Феофанії» забезпечують фахівці Центру гастроентерології та ендокринології.

Усі пацієнти після пересадки печінки живі – у «Феофанії» познайомили з трьома українцями, які отримали новий шанс на життя
Світлодіодне освітлення

У Феофанії  розповіли про пацієнтів, яким була проведена трансплантація печінки. Усі вони отримали новий шанс на здорове життя й у кожного з них своя історія.

 Людмила (61 рік) із Донецької області, звернулась до «Феофанії» у червні 2023 року з діагнозом цироз печінки внаслідок вірусного гепатиту C. з метою постановки в лист очікування на трансплантацію.

При дообстеженні наші фахівці виявили у пацієнтки гепатоцелюлярну карциному на фоні цирозу печінки та тромбоз ворітної вени. Вже у вересні Людмилі було успішно виконано пересадку. 2 доби вона перебувала у реанімації. Лікування та відновлення проходило без ускладнень. На 15 день після трансплантації Людмилу виписали. Зараз її самопочуття гарне, ускладнень немає. Рекомендовано продовження прийому планової імуносупресивної терапії.

 50-річний Микола із Харківської області вперше звернувся до нас у лютому 2023 року. У пацієнта діагностований криптогенний цироз печінки. Трансплантація для нього була єдиним шансом врятувати життя. 6 місяців пацієнт перебував у листі очікування на трансплантацію. Пересадка печінки була проведена Миколі у жовтні цього року. Операція пройшла успішно, 1,5 доби він перебував у реанімації. Подальше лікування та відновлення зайняло 15 днів і проходило без ускладнень. Микола виписаний у гарному стані з рекомендаціями продовження планової терапії.

 Ще один наш пацієнт Сергій (57 років) із Києва, потрапив до «Феофанії» у липні цього року з цирозом печінки вірусної етіології HCV. При дообстеженні у Сергія  виявили гепатоцелюлярну карциному на фоні цирозу. Пацієнту було проведено трансартеріальну хіміоемболізацію (ТАСЕ) вогнищ пухлини. Тривалість перебування у листі очікування для Сергія склала 3 місяці. У кінці жовтня наш пацієнт був успішно трансплантований. Півтори доби він знаходився у відділенні інтенсивної терапії. Загалом, від трансплантації до виписки Сергія пройшло 9 днів. Його самопочуття добре, він продовжує прийом імуносупресивних препаратів під контролем концентрації такролімусу в крові.

Після проведення трансплантації пацієнтам передбачене післяопераційне лікування і необхідні лабораторні обстеження, повний моніторинг стану здоров’я.

У лікарні говорять, що ретельний посттрансплантаційний супровід є найважливішим етапом для трансплантованих пацієнтів. І найголовніше, як результат, усі наші пацієнти після пересадки печінки живі та повернулись до повноцінного здорового життя.

Відомо, 13 грудня пройде забір в Червоному корпусі університету.

Великий Київ у Google News

підписатися