Усі 300 тварин приречені на загибель. Зоопарк на Київщині благає про допомогу

Автор: Володимир Хлєбников
14:40 22.03

Тварини у парку “XII місяців” в Київській області через війну страждають від відсутності їжі та тепла. Зоопарк розташований у селі Демидів, яке наразі перебуває під окупантами.

Усі 300 тварин приречені на загибель. Зоопарк на Київщині благає про допомогу

Загарбники не дозволяють доставити дизпаливо для того, щоб обігріти вихованців, повідомив керівник закладу Михайло Пінчук ще на початку березня. За два тижні ситуація не покращилася. Зараз директор зоопарку благає про зелений коридор, бо запасів корму немає.

Через підірвані мости село, у якому розташований зоопарк, відрізане від цивілізації.

Я намагаюся “крутитись” на вході в окупаційну зону, щось передаю, мізерно маленькі порції з Червоним хрестом. Але глобально без гуманітарної допомоги та зеленого коридору усі 300 тварин приречені на загибель. Вони у нас всі великі – жирафи, носороги, бегемоти. Їх не можна прогодувати 1-2 мішками, які вдається пронести. Це менше, ніж раціон на одну тварину“, – цитує слова Михайла Пінчука “УП.Життя”.

За його словами, гуманітарна допомога, яка надходить із Заходу від зоопарків, фондів та небайдужих людей, не доходить до окупованих територій.

Це гуманітарна допомога для тих, кому не пощастило просто опинитися під бомбами. Вона ніяк не дістається тим, хто опинився на відрізаних окупованих територіях. Ми просто повільно вмираємо, тому що росіяни не дають наблизитись і нагодувати тварин“, – пояснює власник контактного зоопарку.

Читайте також: Столичний зоопарк: тварини звикають до вибухів, люди ночують у бомбосховищі, заспокійливе пив тільки слон

На його думку, необхідно організувати групу відповідальних осіб, які “матимуть повноваження розмовляти з чортами з того боку“.

Нам важливо, щоб дозволили завести в зоопарк корми та дизель. Сюди щодня надбудовують поміст і пішки переходять тим мостом. По ньому так само можна на тачках перевезти корм. Хоча б 2 години на день – ми зможемо доставити корм та допомогу тваринам“, – пояснює директор парку “XII місяців”.

Він додає, що наразі системності рішень немає – панує хаос. Всі сили скеровані лише на допомогу цивільному населенню.

Я розумію, що першочерговими є військові потреби, другорядними – потреби громадян, але до цього списку необхідно внести всіх тварин із притулків та зоопарків. Я не пропоную міняти черговість – першими все одно потрібно врятувати жінок та дітей, але й не варто лише співчувати тваринам“, – сказав Пінчук.

Керівник звіринця підкреслює, що евакуація та допомога людям й тваринам має бути не взаємовиключними поняттями, а скорегованими залежно від можливостей та домовленостей.

Він додав, що тип та кількість транспорту – це другорядне технічне питання. Зараз важливо організувати зелений коридор. Допомогти зоопарку готові місцеві мешканці – вони будуть своїми машинами довозити корм від зруйнованого моста до парку “XII місяців”.

Раніше повідомлялося, що Київський зоопарк забезпечений усім необхідним на два-три тижні.

Великий Київ у Google News

підписатися