Урядовий закон дозволить знищення лісів на Київщині – природоохоронці

Автор: Оксана Тупальська
16:43 02.11.2022

В умовах війни та екологічного лиха, яке завдали російські загарбники, українські урядовці просувають закон, що призведе до ще більшого знищення лісів та заповідників на Київщині.

Урядовий закон дозволить знищення лісів на Київщині – природоохоронці

Про це попереджають представники ГО «Українська природоохоронна група».

Йдеться про законопроект №8058, який віддає повноваження представникам Офісу президента та міністерств розпоряджатися майном громад.

Після його ухвалення буде створена комісія, яка за спрощеною процедурою та без громадського обговорення буде вирішувати, кому з представників бізнесу варто дозволяти діяльність, а кому –забороняти.

Захисники природи збентежені – мовляв, таким чином під загрозою опиняються ряд екологічних зон, серед них чимало лісів та парків Київщини. Бо влада може дати дозволи бізнесменам рубати дерева та нищити довкілля для розбудови підприємств.

«Це половина лісів навколо та на території Києва – Голосіївський, Святошинський, де вже тепер досить актуальна проблема рубок. До них – природні заказники, розміщені навколо Києва – Дзвінківський та Жорнівський біля Боярки, які постійно намагаються вирубати. Також не далеко Чорнобильський біосферний заповідник, розміщений у зоні відчуження. Без громадських слухань може початися знищення лісу в рекреаційних або захисних місцях, розміщених поряд з населеними пунктами. Там і так рубають, але не рубками головного користування. Тепер можуть початися офіційно і більш масово…», – розповів кореспонденту Великого Києва біолог, представник ГО «Українська природоохоронна група» Єгор Гриник.

Законопроект, через який забили на сполох екологи, уже підтримав економічний комітет Верховної ради. Це попри те, що Національне агентство з запобігань корупції перед раніше зробило висновок, що ініціатива містить підвищені корупційні ризики.

«У разі прийняття урядового законопроекту протягом 2-ох місяців уряд має переглянути всі документи, які стосуються дозволів на ведення будь-якої господарської діяльності в Україні. Це робитиме комісія з представників Офісу президента і деяких міністерств. Вона може прибрати будь-які дозволи та процедури, які Кабмін вважатиме непотрібними. Більше половини процедур стосуються довкілля – як дозволи на рубку лісу, утримання диких тварин, водокористування, земельне користування, діяльність у межах заповідних територій», –  пояснює Гриник.

Читайте також: Росія завдала довкіллю України шкоди на понад $35 мільярдів

Нагадаємо, Рада ухвалила євроінтеграційний закон про довкілля.

Також, Міндовкілля розробило Методику, за якою розраховуватимуть обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від російських бомбардувань, а також розмір завданої такими викидами шкоди. 

Великий Київ у Google News

підписатися