Посилено умови в’їзду в Україну – нові правила для українців та іноземців

13:40 23.03

Уряд посилив умови в’їзду в Україну для подальшого запобігання поширенню COVID-19. Іноземці повинні мати негативний ПЛР-тест, для українців – обов’язкова самоізоляція або ПЛР-тест.

Посилено умови в’їзду в Україну – нові правила для українців та іноземців

Як повідомляє МВС, відтепер для перетину кордону іноземці повинні мати негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не більше ніж за 72 години.

У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники ДПСУ відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону.

Також визначено, що самоізоляції підлягають громадяни України, які перетинають державний кордон, за винятком деяких категорій. Від самоізоляції звільняються ті українці, які мають на руках негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до моменту прибуття на кордон. 

Українці, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи “Вдома”. У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації.

“Якщо у громадян України при перетині кордону немає на руках негативного ПЛР тесту на ковід, вони мають встановити додаток “Вдома”, відправитися на самоізоляцію, здати ПЛР тест в Україні, отримати негативний результат і тоді адміністратори додатку “Вдома” знімуть їх з самоізоляції”, – розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Вимоги будуть діяти незалежно від того, з якої країни приїхала людина. Раніше йти на самоізоляцію і здавати ПЛР-тести мали лише ті люди, які поверталися в Україну з країн, що були у червоному списку. 

Крім того, змінами закріплені повноваження, що посадові особи Держприкордонслужби перевіряють встановлення мобільного додатка громадянами.

Нагадаємо, Київ з сьогоднішнього дня, 23 березня, перебуває у “червоній” зоні карантину.

Великий Київ у Google News

підписатися