Уряд обмежив націнку на постачання газу виробникам соцпродуктів: кого це стосується

Автор: Володимир Хлєбников
17:58 31.12.2021

Кабінет міністрів України обмежив націнку при постачанні природного газу виробникам продуктів харчування, “які мають істотну соціальну значущість”. Обмеження встановлено на період дії карантину, запровадженого через поширення COVID-19.

Уряд обмежив націнку на постачання газу виробникам соцпродуктів: кого це стосується

Про це йдеться у постанові № 1435 від 30 грудня, яку опублікували на Урядовому порталі.

Уряд встановив “на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 року” граничний рівень надбавки до ціни природного газу власного видобутку (без урахування рентних платежів) на рівні не більше 24% при його постачанні компаніям, які займаються виробництвом продовольчих товарів із переліку товарів, які мають істотну соціальну значущість“, – повідомив Урядовий портал

Зокрема, йдеться про виробників борошна пшеничного, молока, хліба, яєць, курятини та олії.

При цьому торгова надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб цих компаній встановлюється на рівні не вище за 1%.

Нагадаємо, за тиждень ціна газу на українській біржі знизилася майже на 11% – з 54,3 тис. грн до 48 тис. грн. Водночас компанія “Молочний альянс” заявила, що вважає недоцільною виробничу діяльність молочної галузі через зростання цін на енергоносії.

Як писав “ВК”, в Україні запроваджено держрегулювання цін на батон і соняшникову олію.

Великий Київ у Google News

підписатися