Уряд Канади готовий профінансувати добудову музею Голодомору в Києві

Автор: Любава Лисичкіна
22:24 25.09.2023

Комплекс будують за проєктом польської архітектурної студії Nizio Design та української компанії Project Systems LTD.

Уряд Канади готовий профінансувати добудову музею Голодомору в Києві

Як йдеться у дописі  на Facebook-сторінці музею, відповідної домовленості вдалося досягти під час поїздки президента України Володимира Зеленського до Оттави.

«Окремо хочу подякувати уряду Канади за готовність виділити кошти на Музей Голодомору-геноциду, на добудову цього музею. Символічно, що саме Канада підтримає Україну у збереженні її історичної пам’яті», — зазначив глава держави у вечірньому зверненні 24 вересня.

Народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років пояснила, що кошти, які будуть виділені на добудову музею, не можна витратити на військові потреби.

За її словами, для введення музею в експлуатацію потрібно 450 мільйонів гривень, а щоб законсервувати будівництво — близько 300 млн гривень.

 Як відомо, Національний музей Голодомору почали будувати у 2008 році неподалік Києво-Печерської лаври. У 2010 році відкрили першу частину — меморіал, друга черга передбачає будівництво музею. Комплекс будують за проєктом польської архітектурної студії Nizio Design та української компанії Project Systems LTD. 

Нагадаємо, у липні цього року Зеленський ветував виділення понад 570 мільйонів гривень музею Голодомору. Ще раніше були названітерміни, кКоли планують завершити будівництво Музею Голодомору.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин