Про це повідомили в КНУ імені Тараса Шевченка.
Новий удосконалений аналог матриці, що використовується у телескопах як приймач світла телескопа АЗТ-8 з блоком фільтрів та набором світлофільтрів, було придбано університетом на заміну застарілої FLI-матриці, що вже перебувала у неробочому стані. Наразі на станції тривають роботи щодо введення в дію нової матриці.
Як зазначили в навчальному закладі, у числі важливих наукових напрямів Університету й надалі залишається дослідження малих тіл Сонячної системи.
На обох телескопах спостережної станції проводяться лабораторні роботи та літня практика студентів кафедри астрономії та фізики космосу.
Також телескоп АЗТ-8 використовується для спостережень різних астрономічних об’єктів за міжнародними програмами — Gaia-FUN-SSO Observation Campaign, He DWARF Project. У 2020 році Університет підписав Меморандум про проведення спостережень на телескопі АЗТ-8 в рамках проєкту Horizon 2020 `EUROPLANET 20204RI`, дослідження за яким розпочнуться відразу після завершення налагоджувальних робіт.
За даними сайту Міжнародного центру малих планет Астрономічна обсерваторія Університету впродовж 2014-2018 років утримувала перше місце серед усіх обсерваторій світу, яких наразі налічується понад 400, за кількістю визначень зі спостережень точних положень комет.
До слова, Facebook тепер доступний українською мовою для iOS.