Унікальний проект «Спокуси Босха» відкривається у Києві. Його «аналоги» – у Брюсселі та Мадриді

Автор: Любава Лисичкіна
23:33 04.03

Тривалий проєкт з дослідження і реставрації триптиха «Спокуса Святого Антонія» завершено. Твір повертається після п’ятирічної паузи у відновленому вигляді.

Унікальний проект «Спокуси Босха» відкривається у Києві. Його «аналоги» – у Брюсселі та Мадриді

Як повідомили на Facebook-сторінці Музею Ханенків, виставка проекту «Спокуси Ієронімуса Босха ІІ. Дослідження та реставрація»  розпочне діяльність з 5 березня.

Поціновувачі мистецтва знають, що Богдан Ханенко придбав триптих «Спокуса Святого Антонія» як оригінальний твір Ієронімуса Босха. Але вже у 1927 році науковці музею визнали картину копією. Після низки досліджень співробітниці виявили, що триптих виконали співпрацівники художньої майстерні Босха приблизно у 1520-і роки, невдовзі по тому, як славетний майстер пішов з життя.

Проте триптих все ж таки є унікальним, адже  подібних ранніх копій у світі залишилося небагато. Найближчими до ханенківської є повна версія твору з Музею  мистецтв у Брюсселі та ліва панель з музею Прадо у Мадриді. Щодо триптиха «Спокуса Святого Антонія» з Музею старовинного мистецтва у Лісабоні, який раніше беззаперечно вважали оригіналом, то тепер його також відносять до ймовірних реплік майстерні.

Вартість входу на виставку – 50 гривень.

Проект працюватиме до 30 квітня 2021 року.

Зазначимо, у Софіївському соборі встановлено унікальну 3D-голограму справжнього обличчя Ярослава Мудрого.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...