Унікальні архівні фото: на Хрещатику проходить виставка про українську революцію

10:59 02.02

На столичному Хрещатику, поруч із Головпоштамтом, проходить виставка «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір». Вона розповідає про національно-визвольні змагання 1917-1921 років у різних регіонах України та про національний рух українців у цей час за межами нашої держави.

Унікальні архівні фото: на Хрещатику проходить виставка про українську революцію

Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, експозиція складається з 14 тематичних банерів, кожен з яких присвячений окремому регіону України або ареалу діяльності українського національного руху. Зокрема, йдеться про Київщину, Волинь, Поділля, Слобожанщину, Галичину, Крим тощо.

Автори сподівалися привернути увагу місцевих влад, щоб події, про які йдеться, знайшли своє місце в історичних рубриках на сайтах органів місцевого самоврядування, їх краще висвітлювали в експозиціях краєзнавчих музеїв, та щоб у цілому поліпшилася ситуація з меморіалізацією подій та учасників національно-визвольних змагань 1917-1921 років у регіонах.

У роботі над створенням виставки взяли участь співробітники регіональних представництв Українського інституту національної пам’яті. Кожен з них запропонував важливі віхи та акценти для представлення подій Української революції у своєму краї. Завдяки архівним, музейним та приватним колекціям, наданим у розпорядження авторів, виставка наповнилася унікальними фотографіями тієї доби.

Автори виставки: Ярослав Файзулін (керівник авторського колективу), Віталій Скальський, Максим Майоров, Богдан Короленко, Сергій Горобець, Едуард Зуб, Ігор Кочергін, Богдан Галайко, Олег Пустовгар.

Електронний варіант виставки у високій якості доступний запосиланням.

Нагадаємо, в Національному художньому музеї пройде виставка раритетних брошок.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...