Унікальне ранове покриття для загоєння важких опіків розробили українські вчені

Автор: Любава Лисичкіна
20:20 19.12.2022

При використанні розроблених в ІМБГ еквівалентів дерми результати були вражаючі: майже вдвічі скорочувалися терміни загоєння ран, не було жодного випадку відторгнення трансплантованої шкіри, всі пацієнти одужали.

Унікальне ранове покриття для загоєння важких опіків розробили українські вчені Фото: Ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це розповіла професорка Любов Лукаш академіку Володимиру Семиноженко на ютуб-каналі Національна академія наук України.

Колектив вчених Інституту молекулярної біології і генетики на чолі з професором Любов’ю Лукаш створив нові комбіновані еквіваленти дерми для лікування тяжких опікових ран. Ранові покриття для загоєння важких опіків, розроблені в ІМБГ, – це унікальні технології, які чекають масштабного впровадження.

Винахід наших науковців сьогодні, під час війни, актуалізувався, як ніколи. Сьогодні ні в Україні, ні у світі немає такої біотехнології. В її основі – застосування дермальних еквівалентів шкіри із включенням комплексу біологічно активних речовин, синтезованих стовбуровими клітинами в культурі, та лікарського препарату ізатізон у комбінації з рекомбінантним білком EMAP II.

Усі закордонні еквіваленти шкіри, в яких використано клітинний компонент, надто дорогі (в межах 30-120 $ за один кв. см) і тому недоступні для більшості українців. За приблизними підрахунками, розроблені нашими науковцями еквіваленти дерми вдесятеро дешевші. Отож проєкт має не лише наукове, але й соціальне значення.

Нові дермальні покриття можна використовувати як при лікуванні масивних опіків, так й інших ускладнених і важко загоюваних уражень шкіри, зокрема, у хворих на цукровий діабет, а також для загоювання трофічних виразок та інфікованих ран.

До слова, Порошенко відправляє на схід круті цифрові рації і ретранслятори.

Великий Київ у Google News

підписатися