Унікальна виставка дитячих костюмів з 1820 по 1920 роки триває у Музеї Києва: дізнайтеся, чому хлопчики носили спідниці

Автор: Любава Лисичкіна
21:24 16.04

Виставка розповідає про те, як змінювалась дитяча мода впродовж ста років. В експозиції представлено більш ніж 20 дитячих костюмів, а також цікаві деталі, що так чи інакше пов’язані з дитячою модою минулих століть: аксесуари, іграшки, взуття, фотографії.

Унікальна виставка дитячих костюмів з 1820 по 1920 роки триває у Музеї Києва: дізнайтеся, чому хлопчики носили спідниці

Про це ідеться в анонсі Музея Києва.

Яке вбрання було у дітей два століття тому? Чи існувала тоді дитяча мода та якою вона була? Чому хлопчики до 6 років носили спідниці та плаття, а дівчаток від народження вдягали у тісні корсети? Який вплив мав одяг на дозвілля дитини? Чому так часто маленькі леді змушені були лише спостерігати за іграми своїх братів? А також за яких обставин хлопчику врешті надавали право носити чоловічий одяг?

«Дитяче вбрання – особлива гордість моєї колекції, адже сьогодні це дуже рідкісне явище серед музеїв – збирати дитячі костюми. Їх збереглось небагато. Дітей тоді в сім’ях було багато – і вони доношували одяг один за одним до тих пір, поки він достойно виглядав, а лиш потім викидали. Тому придбати одяг для колекції в гарному стані майже нереально. Але у нас є така унікальна колекція, і ми раді її показати широкому загалу», – розповідає колекціонерка, засновниця Музею історії моди Марина Іванова.

Весільні віночки, брошка з волосся померлої дитини, бальні блокноти юних панянок, де був перелік кавалерів, з якими вони будуть танцювати в цей вечір; мініатюрні капелюшки в комплекті з рукавичками; іграшкові «собаки-сейфи», у яких діти могли ховати монети чи цінні для них речі. Окрім цього, виставку доповнять фотографії дітей у різних вбраннях конкретного періоду.

Колекція Музею історії моди занесена до Книги Рекордів Гіннесу України як «найбільша колекція оригінальних антикварних костюмів в Україні».

  • Виставка триватиме до 02.06.2024
  • Графік роботи експозиції згідно графіку роботи МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7)
  • Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
  • Каса працює з 12:00 до 18:30
  • Вартість вхідного квитка: 160/80 ₴ (повний/пільговий).

До слова, у художньому музеї стартує програма вечірніх театралізованих екскурсій «Ніч у Музеї старожитностей»: як потрапити.

Великий Київ у Google News

підписатися