Про це розповіли в “Укрзалізниці”.
Як зазначає перевізник, перейменування полегшить навігацію історичними районами Києва, більш точно відповідатиме топоніміці столиці та позбавить транспортну карту міста застарілих назв радянського періоду.
Перейменування вже узгоджують з владою Києва, процес розпочато, “зміни декорацій” слід чекати після завершення базових ремонтів.
Подивимося на перелік разом?
1. Рубежівський – на парк “Нивки”
- Пояснення: Стара назва – від Рубежівської колонії для неповнолітніх, яку перевезли до Києва у 1884 році із с. Михайлівська Рубежівка, а закрили сто років тому. Нова назва – це про реальне географічне розташування станції і про стимул подорожувати до парку.
2. Зеніт – на проспект Бандери
- Вказує на реальне географічне розташування станції, а ще – хай бог милує від асоціацій з пітерським “Зенітом” і радянськими фотоапаратами. Стара назва – від сусідства з Куренівським аеродромом у 1911-1914 роках – актуальності давно не має.
3. Троєщина – на Воскресенка
4. Троєщина-2 – на Райдужний
- Реальні назви районів розташування станцій – Воскресенка і Райдужний. Це не збиватиме з пантелику тих, кому треба саме на Троєщину, до якої організовано пересадочне сполучення трамваєм №5.
5. Київ-Дніпровський – на парк “Перемога”
- Перейменування на честь прилеглого парку дасть змогу нерегулярному пасажирові електрички зрозуміти, де саме знаходиться станція, не підглядаючи в карту.
6. Київська-Русанівка – на Русанівка
7. Лівий Берег – на Березняки
- Березняки – реальна назва найближчого району (Осокорки все ж трохи далі). До того ж, “Лівий Берег” часто плутають з “Лівобережна”. Більше не будуть.
8. Північна платформа станції Київ-Пасажирський – на Центральний вокзал
- Центральна станція має бути максимально зрозумілою без компаса.
Читайте також: Графік руху міської електрички зазнав змін
Нагадаємо, для пасажирів міської електрички відкрили станцію “Русанівка” яка чекала на ремонт років.