Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів керівник пасажирського напрямку АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.
«Були довгі дебати, чи має поліція охороняти, чи це є громадський простір. На жаль, сьогодні безплатно цього робити не хоче. Ми своїми силами будемо повертати патрулювання. І це буде ще одним дієвим напрямком безпеки не тільки для жінок, а й для усіх пасажирів», — деталізував пан Перцовський.
Він зауважив, що спочатку воєнізована охорона буде працювати на більш проблемних потягах чи ділянках. Мета цих заходів — безпека пасажирів як на залізниці, так у потягах.
«Ми це будемо динамічно аналізувати. Там, де є проблемні напрямки, починаємо із них. Далі дивимося статистику ділянок у потягах, які є проблемними. Тут наша воєнізована охорона може дієвими засобами працювати із порушниками. Мета — безпека пасажирів як на залізниці, так у потягах, особливо зараз, під час воєнного стану — це дуже важливо», — підкреслив він.
Рік тому, у серпні, «Укрзалізниця» запускала пілотний проєкт з воєнізованої охорони пасажирських потягів. Тоді всі охоронці були забезпечені спецформою, знаками розрізнення та проходили інструктаж перед кожним рейсом.
Нагадаємо, наприкінці червня перші потяги із жіночими купе вирушать у рейси. Продаж квитків уже відкритий. Їх можна придбати лише у мобільному застосунку.