Укріплять і знесуть. Що відомо про долю зруйнованого вибухом будинку на Крушельницької

12:39 13.08

Будинок на Позняках у Києві додатково укріплять металевими конструкціями, щоб мешканці могли забрати своє майно, а потім демонтують. Правда, конкретних термінів початку робіт зі зміцнення будівлі не називають, адже проект ще необхідно затвердити.

Укріплять і знесуть. Що відомо про долю зруйнованого вибухом будинку на Крушельницької

Про це повідомив начальник управління з питань цивільного захисту Київської міської державної адміністрації (КМДА) Роман Ткачук сайту “Сегодня”.

За його словами, фахівці Науково-дослідного інституту будівельного виробництва розробляють проект для зміцнення постраждалого будинку на вулиці Крушельницькій, 1/5.

“Перед тим як розібрати будинок, його потрібно зміцнити. Паралельно з роботою над проектом демонтажу триває процес створення кріплення для постраждалої будівлі. Проектувальники придумали спеціальну конструкцію, яку вставлятимуть усередину утвореного провалу в будинку, щоб зміцнити пошкоджені конструкції”, – пояснив він.

Металевою конструкцією планують підперти 9-й і 10-й поверхи пошкодженої будівлі. Крім того, буде встановлено наскрізну металеву балку, яка закріпить аварійні плити.

“Після того як кріплення буде встановлено на будівлі, розпочнеться процес винесення особистих речей мешканців із постраждалих квартир. Коли вони заберуть своє майно, почнемо розбирати будинок”, – уточнив Ткачук.

загрузка...

Він зазначив, що стан будівлі контролюють співробітники будівельної лабораторії. Вимірювання здійснюють регулярно за поставленими маяками.

“Поки що, за їхніми даними, будівля не руйнується, всі показники в межах норми. Нагадаю, що керівництво міста поставило завдання повністю розібрати постраждалий від вибуху будинок до початку опалювального сезону”, – додав представник КМДА.

Конкретних термінів початку робіт зі зміцнення будівлі не називають, проект ще необхідно затвердити.

Мешканці постраждалого будинку кажуть, що знають про плани зміцнення будівлі перед зносом. Їх регулярно інформують представники Дарницької РДА, відповідаючи на всі запитання.

“На даний момент мешканцям вже видано 21 сертифікат на квартири, ще їх чекають 19 сімей. Всього постраждало 40 квартир. У найближчі дні у нас запланована зустріч з владою. Мешканцям обіцяють видати нові сертифікати, але про точну їх кількість поки невідомо. Будинок вже майже два місяці охороняють правоохоронці. Речей з квартир ми поки не можемо забирати. Але ми відчуваємо підтримку з боку влади – налаштовані оптимістично і з надією на швидке вирішення наших проблем”, – розповіла виданню Марина Писаненко, батьки якої проживали в квартирі №223.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, вранці 21 червня стався потужний вибух в житловому багатоповерховому будинку вул. Соломії Крушельницької, 1/5. Він спричинив руйнування кількох поверхів, під завалами загинули 5 людей. Момент вибуху у будинку на Позняках потрапив на відео.

Президент Володимир Зеленський передав постраждалим перші 12 квартир. Кличко заявив, що міська влада візьме на себе їх ремонт.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...