Українцям хочуть обмежити ввезення дешевих машин з США

18:50 10.07

Інтерес українців до “євроблях” потроху відходить в небуття, зараз у моді – “американки”. Пригнати вживане авто з-за океану можна в рази дешевше, ніж купити таке ж на українському ринку. Але в уряді вже мають намір зупинити цей потік. Відповідну постанову Кабміну готує МВС.

Українцям хочуть обмежити ввезення дешевих машин з США Фото: unsplash

Активно привозити автомобілі зі Штатів в Україну почали близько п’яти років тому, зараз їх імпорт перевершив навіть кількість машин, що привозять з ЄС, пише Liga.бізнес.

За даними митної статистики, за перші два квартали 2020 року українці привезли до України транспортних засобів на суму в близько $1,5 млрд. Більшість авто, куплених українцями з-за океану, вживані, за січень-червень 2020 року їх зареєстрували майже 140 тисяч, що вчетверо більше, ніж нових.

Якщо є можливість зекономити на авто від 30%, а раніше й до 50%, то чому ні?”, — пояснює представник компанії-посередника, що привозить понад 50 вживаних «американок» щомісяця.

Придбати «пристойне» авто на американських аукціонах можна в середньому за $8000-15000. При цьому повідомляється, що всі його недоліки та оригінальний пробіг будуть вказані достовірно, а машини матимуть офіційну технічну історію, сервісні книжки та інші документи. До того ж, ціна на таке авто вже не буде завищуватись на митниці.

Однак більшість компаній, що привозять американські авто в Україні, купують їх як утилізовані, адже якщо під час ДТП у Штатах в машині спрацювала хоча б одна подушка безпеки, автівку списують. Така автівка отримує певний документ, що не забороняє їй отримати реєстрацію в Україні. Таких авто – в народі “битків” – 90-95% від усіх, які завозять в Україну з США. Але ціна цих автомобілів в Україні навіть після капітального ремонту виходить набагато нижчою, ніж у вживаного, але не битого аналога на українських авторинках.

загрузка...

Читайте також: 31 млн штрафів і зменшення порушень у 4,5 рази – підсумки автофіксації за місяць

Але незабаром ця модель може припинити існування. Нещодавно МВС оприлюднило проєкт постанови, якою пропонують удосконалити процедури державної реєстрації транспортних засобів. Згідно документу авто, що підлягало утилізації, не можна буде зареєструвати в Україні.

Окрім того, потрібно буде подавати документи про реєстрацію вживаних авто за кордоном, які треба буде перекладати в МЗС чи в офіційних органів інших держав та ставити апостиль, що збільшить витрати на авто на 150-200 євро.

Виходить, ви можете купити авто в США на аукціоні, сплатити всі податки, і продати його потім тільки на запчастини, бо виявиться, що в “тайтлі” є запис про утилізацію авто. Поставити на облік та їздити на ньому буде неможливо”, — пояснюють експерти.

У разі ухвалення постанови МВС, найбільший ринок битих автомобілів у світі – США – фактично зачиниться для України, бо у цьому не буде економічного змісту. Близько третини автомобілів, яких могли б ввезти на нашу територію – просто сюди не потраплять. Ціни теж піднімуться, частина людей просто не зможе задовольнити свій попит.

Натомість у Федерації автопрому України (ФАУ) впевнені, що документ має на меті впорядкувати процедуру реєстрації та легалізації авто на території України, а транспортні засоби, що підлягають утилізації, не будуть потрапляти на український ринок та створювати небезпеку для життя їхніх власників та громадян.

Нараз невідомо, коли Кабмін буде розглядати дану постанову. А на сайті президента вже з’явилась петиція з проханням “запобігти прийняттю узурпаторської постанови Кабінету Міністрів”.

Як повідомлялося раніше, в Україні зареєстрували рідкісний суперкар за 15 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...