Українським водіям можуть заборонити ображати поліцейських

Автор: Любава Лисичкіна
22:50 13.02

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту честі та гідності працівників Національної поліції України, членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону та військовослужбовців вже зареєстровано в Верховній Раді.

Українським водіям можуть заборонити ображати поліцейських
Як ідеться на порталі Верховної Ради України, проект №5050 зареєстровано 8 лютого. 
 
Зазначається, що хоча у Кримінальному кодексі України передбачена відповідальність за вчинення ряду правопорушень щодо працівників правоохоронних органів, однак ані адміністративним, ані кримінальним законодавством не передбачена відповідальність за образу честі та гідності таких працівників.
 
Якщо народні депутати підтримають ініціативу, то за образу поліцейського можна буде отримати штраф або навіть  арешт. 
 
Законопроект   пропонує  розширити дію статті 185 Кодекс України про адміністративні правопорушення.  Зокрема,  за   умисні, публічні дії, які ображають честь та гідність працівника Нацполіції України під час виконання ним службових обов’язків виражені в непристойній формі, осквернення поліцейського однострою,  на порушника  можуть  накласти штраф  від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Також, за образи поліцейських можуть примусити до  громадської  роботи  строком  від 40 до 60 годин,  чи виправноїроботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку. Також зміни передбачають   адміністративний арешт на строк до 15 діб.
 
До слова, сьогодні медики і патрульні рятували хворого, якого “швидка” везла до інституту Шалімова.
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...