Українським IT-фахівцям можуть дозволити виїзд за кордон

Автор: Любава Лисичкіна
22:21 24.06

IT-фахівцям можуть дозволити короткостроковий виїзд під час нинішнього воєнного стану.

Українським IT-фахівцям можуть дозволити виїзд за кордон

Як повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань IT Олександр Борняков, 70% вдалося не лише не знизити темпи ведення бізнесу, а й залучити нових клієнтів, а понад 50% компаній очікують на зростання свого бізнесу навіть в умовах війни.

«Персональний контакт дуже важливий. Є такі речі, як конференції, бізнес-форуми, на яких потрібно бути присутніми, демонструвати свій бізнес та залучати нових клієнтів. Це можна було відкладати на кілька місяців, але ситуація така, що відкладати вже нема куди», – пояснює заступник міністра.

Наразі Мінцифри, разом із Міноборони, Генштабом та Мінекономіки створюють механізм, який дозволить фахівцям виїжджати з країни на короткий термін за наявності гарантій, що людина повернеться, вирішивши робочі справи.

«Через кілька днів має бути вже рішення, яке має бути спільним. Потрібно, щоб усі гілки влади ухвалили це рішення, насамперед Міноборони. Ми бачимо, що розуміння вже є. Йдеться максимум про два-три тижні, але я думаю, що навіть якщо йтиметься про 5-7 робочих днів, цього достатньо, щоб вирішити питання і повернутися назад», – каже Борняков.

Як це працюватиме?

Згідно з передбачуваною моделлю, IT-компанія повинна буде подавати обмежений список людей, наприклад, не більше 10%, і його розглядатимуть у Міноборони та Мінекономіки, які видаватимуть дозвіл. Дозвіл отримають прикордонники та людина, якій вона необхідна для виїзду. Після цього можна виїхати у вказану країну на термін, вказаний у дозволі.

До слова, руйнування Київщини: облрада ухвалила рішення про початок будівництва 560 будинків.

Великий Київ у Google News

підписатися