Проте Майдуков відмовився отримувати премію на церемонії вручення 22 червня в день 125-річчя Ремарка, оскільки разом із ним лауреаткою стала російська письменниця Людмила Уліцкая.
«Для мене стало несподіванкою, що мене обрали, я отримав листа десь місяць тому. Спершу сказав, що іншим разом приїду, в подальшому листуванні написав, що не приїду зовсім. Гроші хочу більшою частиною покласти в монобанку, де збираю на авто для ЗСУ», — зазначив він у коментарі Читомо.
За словами організаторів премії, вони обрали лауреатів з двох країн — Росії та України, щоб показати, що «останнє слово не має бути за логікою війни».
«Ми хотіли б, щоб Премія миру Ремарка в цьому році була сприйнята як знак надії: останнє слово не має бути за логікою війни. Останнє слово має бути мовою людства, який також об’єднує людей ворожих держав. Війна не має заставити замовчати мову літератури і мистецтва», — зазначила голова журі премії миру імені Еріха Марії Ремарка, професорка, докторка, президентка Оснабрюкського університету Сюзанна Менцель-Рідль у коментарі виданню Friedensstadt Osnabrueck.
Відомо, що під час Церемонії нагородження її організатори влаштують виставку робіт Сергія Майдукова, які він створив після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, з їх допомогою він розповідає, яку біду принесла Росія в Україну. Ці його роботи друкували такі поважні видання, як ZEIT Magazin, The New Yorker, The Guardian, The Wall Street Journal
До слова, триває прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна».