Український гурт Kalush Orchestra переміг на Євробаченні-2022

02:48 15.05

Український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania виборов перше місце у фіналі Євробачення-2022, який пройшов в італійському Турині.

Український гурт Kalush Orchestra переміг на Євробаченні-2022

Трансляцію пісенного конкурсу в Україні вело Суспільне. У фіналі змагалися за перемогу представники 25 країн.

За результатами підрахунку голосів, Україна загалом отримала 631 бал – 192 від журі та 439 від глядачів. Від журі максимальну кількість балів (12) Україна отримала від Польщі, Молдови, Литви, Румунії, Латвії. По 10 балів поставили Ісландія, Франція та Німеччина.

Друге місце посіла Великобританія з 466 балами, а третє – Іспанія, яка набрала 459 балів.

Kalush Orchestra на сцені заспівав пісню Stefania, а після виступу закликав врятувати Маріуполь і “Азовсталь”. Оскільки умовами конкурсу заборонена політика, колектив не дискваліфікували за таку заяву на сцені Євробачення. Організатори визнали її гуманітарною, а не політичною. Як відомо, цього року росію не допустили до участі у Євробаченні через напад на Україну.

Гурт Kalush Orchestra приніс третю перемогу України в Євробаченні, тож наступного року наша країна має приймати музичний конкурс. До цього переможцями були Руслана з “Дикими танцями” у 2004 році та Джамала з піснею “1944” у 2016. 

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Євробачення Україна (@suspilne.eurovision)

Президент України Володимир Зеленський привітав гурт Калуш Orchestra з перемогою і пообіцяв, що одного дня цей конкурс пройде у відбудованому та вільному Маріуполі.

Наша мужність вражає світ, наша музика підкорює Європу! Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей “Євробачення” приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований!“, – написав президент України в соцмережах.

Великий Київ у Google News

підписатися