Про це розповіла заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна на 10-му Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ), пише “Liga.net”.
За її словами, Україні не вистачає 4,5 млн працівників у всіх галузях, проте через війну кадровий дефіцит лише зростає.
Водночас всередині держави налічується приблизно 8 млн економічно неактивного населення.
Це люди, які не шукають роботу з певних причин у зв’язку з інвалідністю, чи це ветерани, які не знайшли себе на ринку праці, чи жінки, які не можуть поєднувати сімейні та робочі обов’язки”, – наголосила Бережна.
Вона зазначає, що співпраця між урядом, бізнесом і громадськими організаціями має зосередитись на створенні нових програм, які допоможуть українцям стати більш конкурентоспроможними на ринку праці.
Такі ініціативи вже є – зокрема, діють програми перенавчання та ваучерів, а також проєкт Coursera Reskill, що надає 30 000 стипендії, проте, як заявила спікерка, “це крапля в морі”.
У Мінекономіки зазначали, що у 2021 році офіційний ринок праці нараховував 11,5 мільйона працівників, у 2023 році ця цифра зменшилася до 9 мільйонів офіційно працевлаштованих.
Читайте також: Ваучери на безкоштовну профосвіту за будь-якою із 124 професій: хто та як може отримати
Нагадаємо, столичні комунальні підприємства заявляли про гостру нестачу кадрів. Серед них – “Київавтодор”, Київський метрополітен, “Київміськсвітло”, “Київпастранс” та інші.
Подолати кадровий голод намагаються за рахунок навчання жінок “чоловічим” професіям – жінок вчать керувати автобусами, поїздами метро тощо.