Український альбом із музикою XVII століття отримав премію, порівнянну з “Оскаром”

Автор: Любава Лисичкіна
20:45 05.06

Запис альбому відбувся у пам’ятці архітектури ХІІ ст. Кирилівській церкві, а церемонія нагородження відбулась в палаці Тессин в Стокгольмі.

Український альбом із музикою XVII століття отримав премію, порівнянну з “Оскаром”
Про це розповіли у соцмережі  Національного заповідника «Софія Київська».
 
Альбом “Ukrainian Baroque: Concordacii Animos” отримав першу відзнаку премії REMA Awards 2024 в номінації Heritage Project of the Year | Проект року в сфері спадщини.
 
Музичний матеріал був записаний ансамблем PARTES і містить твори українських, здебільшого анонімних, композиторів XVII – першої половини XVIII століть. Центральним треком альбому є «Воскресенський канон» Миколи Дилецького.

Також альбом містить шість творів українських, здебільшого анонімних, композиторів XVII-XVIII століть. Зокрема “Оле, оле, окаянная душе”, “Сіде Адам прямо рая”, “Помишляю день страшний”, “Приближается душе конец”.

“Це перша така премія для України, і ми особливо пишаємося тим, що вона відзначає одного з найяскравіших композиторів українського бароко XVII століття Миколу Дилецького. «Воскресенський канон», записаний у двох варіантах у нашому альбомі, передає важливу думку: світло завжди перемагає”, — сказала у своїй промові художній керівник PARTES Наталія Хмілевська.

Альбом записали за підтримки Українського культурного фонду. Він складається з партесних творів анонімних авторів із зібрання Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені Вернадського.

Програмний директор Open Opera Ukraine Ганна Гадецька у коментарі “Укрінформу” зазначила, що ще ніколи до цього українська музика не потрапляла у цю категорію і не була так високо оцінена. 

“Премія REMA – це щось як “Оскар” у сфері ранньої музики. Тож це означає, що велика кількість людей, експертів у всьому світі дізнаються про українське бароко, про Миколу Дилецького та, можливо, це більше зацікавляться яскравим українським суб’єктним голосом у царині ранньої музики”, — розповіла вона.

 До слова, червень багатий на релігійні свята: коли святкувати Трійцю і куди подівся Петрів піст.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин