Українських школярів запрошують запрограмувати віртуальних роботів

Автор: Любава Лисичкіна
06:45 17.01.2023

Дітей, які цікавляться робототехнікою та програмуванням, запрошують до участі в безкоштовних віртуальних змаганнях VEXcode VR Cleanup Challenge.

Українських школярів запрошують запрограмувати віртуальних роботів Фото: ЮНІСЕФ, ілюстративне

Як зазначається, змагання триватимуть до 3 лютого з ініціативи ГО «Асоціація Ноосфера».

Що таке VEXcode VR Cleanup Challenge ?

Це — перші в Україні офіційні змагання від американської робототехнічної платформи VEX. Це система, яка об’єднує в собі освітню платформу з робототехніки для учнів та навчальні інструменти для їхніх наставників.

Набори-конструктори VEX дають дітям змогу навчитися створювати роботів та програмувати їх. В Україні освітою на платформі VEX займається ГО «Асоціація Ноосфера», яка популяризує науку та STEM-освіту серед дітей та молоді.

Хто може взяти участь?

Змагання орієнтовані на дітей від 8 до 14 років.

Юні програмісти повинні будуть успішно пройти місію «Coral Reef Cleanup/Очищення коралового рифу» — у спеціальному симуляторі запрограмувати віртуального робота, який прибере дно океану.

Досвід програмування бажаний, але його відсутність не стане перешкодою для участі, адже ментори та судді ознайомлять школярів з інструментами VEXcode VR та програмним забезпеченням.



Мета змагань

Мета змагань — не просто розвага для маленьких розумників. Це можливість для дітей спробувати себе в робототехніці та програмуванні — сферах, які Міністерство освіти і науки визначило найбльш затребуваними у найближчі роки.

На жаль, через війну шкільна освіта не може повністю покрити потребу в якісному STEM-навчанні. Тож ГО «Асоціація Ноосфера» за підтримки свого співзасновника Макса Полякова розвиває позашкільну STEM-освіту, організовуючи тематичні заходи та проєкти.

Реєстрація та участь

Реєстрація на участь у змаганнях стартує  триватиме до 23 січня.

Взяти участь можуть усі охочі, незалежно від міста проживання, адже захід відбуватиметься онлайн.

25 січня відбудеться навчальний вебінар, де учасників познайомлять з платформою, розкажуть про регламент та завдання й дадуть відповіді на всі запитання. Відвідати вебінар можна як очно, так і в форматі онлайн.

Прийняття готових проєктів (із сертифікатом досягнення та файлом програми) завершиться 31 січня. А 3 лютого відбудеться церемонія нагородження — переможці отримають цінні подарунки. 

Зареєструватися

До слова, українські полярники запустили майже 10% від всіх радіозондів.

Великий Київ у Google News

підписатися