Українські захисники острова Зміїний живі і з ними все добре, – ВМС ЗСУ

Автор: Марія Супрун
14:40 28.02

Морські піхотинці та прикордонники, яких взяли в полон російські окупанти на острові Зміїний, живі і з ними все добре.

Українські захисники острова Зміїний живі і з ними все добре, – ВМС ЗСУ

Про це повідомляють у Facebook Військово-морські сили ЗСУ та вимагають від РФ негайного звільнення незаконно захоплених громадян України.

“Звертаємось до світової спільноти, до вірян усіх церков з проханням вжити усіх можливих заходів впливу на РФ задля повернення наших громадян”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що російська пропаганда намагається розкрутити “новину” про те, що начебто влада України «забула», «поховала» своїх підлеглих. При цьому морпіхи сміливо двічі відбили напади російських окупантів. Через брак БК вони не змогли продовжити захист острову. 

Як пояснили в ВМС, 26 лютого, отримавши інформацію, що на о. Зміїний серед наших захисників можуть бути загиблі та поранені, до острову з метою виконання гуманітарної місії було направлено цивільне судно МПРС “Сапфір”, для допомоги постраждалим. Разом з екіпажем погодились вийти отці Василь Вирозуб, Олександр Чоков та їх помічники. Але їх незаконно захопили росіяни.

Незаконне захоплення цивільного судна – некомбатанта, що не здійснювали жодного військового завдання, є порушенням правил і звичаїв війни, міжнародного гуманітарного права.

Крім того, окупанти “забули” повідомити про те, що вони повністю розтрощили інфраструктуру острову: маяк, вишки, антени, тощо. Відповідно зв’язок із Зміїним був перерваний. Багаторазові спроби зв’язатися із особовим складом та дізнатися про його долю були марними. А постійні обстріли з боку бойових кораблів та авіації РФ не дозволили доправити підмогу за морськими піхотинцями.

“Підсумовуючи сказане, хочемо додати, ворог вкотре продемонстрував свою сутність. І знов довів, що віри і правди в його діях і словах немає”, – підсумували в ВМС.

Нагадаємо, російські окупанти вбили прикордонників Зміїного, які послали їх на х@й. Фраза “русский корабль иди на хуй” стала мемом.

Великий Київ у Google News

підписатися