У 2022 році пацієнтка перенесла COVID-19, який суттєво погіршив стан її серця.
Команда Інститут серця МОЗ України виконала унікальну операцію: першу в Україні транскатетерну імплантацію клапана в тристулкову позицію.
Історія пацієнтки почалася у 2019 році, коли вона звернулася до лікарів зі стенокардією та задишкою. Лікарі виявили ураження коронарних артерій та патологію мітрального і тристулкового клапанів. Того ж року їй успішно провели комплексну операцію – протезування мітрального (механічний протез) і тристулкового (біологічний протез) клапанів та аортокоронарне шунтування.
На жаль, у 2022 році пацієнтка перенесла COVID-19, який суттєво погіршив стан її серця. Навесні 2025 року вона знову звернулася з погіршенням стану, задишкою та синюшністю обличчя. Обстеження виявило комбіноване ураження аортального клапана та порушення роботи біопротеза тристулкового клапана, а також фібриляцію передсердь.
Через високий ризик повторної відкритої операції (Euroscore – 11,07%, STS – 24,8%) БорисТодуров та консиліум “Heart team” прийняли рішення: виконати поетапну заміну аортального (TAVI) та тристулкового (TTVI) клапанів малоінвазивним способом. Також пацієнтці імплантували кардіостимулятор.
Обидві операції були успішно виконані під місцевою та внутрішньовенною анестезією. Вже через тиждень пацієнтка повернулася додому з новою якістю життя.
Ендопротезування тристулкового клапана – методика, яка лише починає розвиватися у світі, і Інститут серця є лідером впровадження цих ендоваскулярних технологій в Україні.
Відомо, у передмісті капітально відремонтують реанімаційне відділення однієї з лікарень.