Українські хірурги провели 17 трансплантацій протягом двох днів

Автор: Любава Лисичкіна
18:47 10.12

П’ять згод на посмертне донорство – і 17 трансплантацій протягом двох днів! Серед посмертних донорів – підліток. У 13-річного хлопця з Одещини діагностували інсульт. Серед тих, кому провели рятівні пересадки – 4 дітей.

Українські хірурги провели 17 трансплантацій протягом двох днів
“ВК” писав про те, як в одинь день – три трансплантації: багатодітній мамі, 8-річному хлопчику та чоловіку провели хірурги Інституту серця. Хлопчику і чоловіку пересадили серця, а жінці – легені.
 
У Центрі трансплант-координації розповіли, що завдяки донорам двоє дітей отримали нові нирки:
у львівському КНП «Клінічний центр дитячої медицини» пересадили нирку 9-річному Олегу, другу нирку трансплантували 6-річному Дмитру у Київському міському  центрі нефрології та діалізу.
 
Ніч проти Святого Миколая провели в операційній і трансплантологи НДСЛ Охматдит. Майже півтора року очікувала пересадки печінки 17-річна Олена. Аутоімунний гепатит спричинив у дівчини цироз печінки – тільки пересадка донорського органу дає їй шанс на життя.
 
«У кожного свої подарунки на день Святого Миколая. Понад 800 км шляху, 10 годин в дорозі, 16 годин операційного часу і результат – посмішка пацієнтки сьогодні», – так написав у соцмережах лікар-трансплантолог Охматдиту Олег Годік.
 
 Згода ще чотирьох родин на посмертне донорство дала змогу пересадити органи 12 українцям. Протягом цих трьох днів органні трансплантації провели також у Перше медичне об’єднання Львова, КНП «Київська міська клінічна лікарня 1», та Національний Науковий Центр хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова.
 
Дмитро Коваль, генеральний диреткор СДУ «Український центр трансплант-координації»:
 
«П’ять донорів протягом двох днів – це певний виклик для нашої системи трансплантації. Але чітка координація роботи всіх служб, співпраця медичних закладів та, найважливіше, професійність наших трансплант-команд змогли дати бажаний результат – 17 українців отримали шанс на якісне повноцінне життя. Ще раз мали змогу переконатися – система працює. Дякую всім причетним».
 
Стан усіх пацієнтів відповідає тяжкості перенесеного втручання. Світла пам’ять померлим донорам. І вдячність родинам за ухвалені рішення і довіру до медиків.
 
Відомо, Інститут Амосова працює з Інститутом Патона над розробкою магнітів для ендоваскулярних операцій.

Великий Київ у Google News

підписатися