Українські дизайнери відтворили шрифти зі столичної підземки – їх можна завантажити безкоштовно

Українські графічні дизайнери створили безкоштовний набір шрифтів Kyiv Metro Fonts, присвячених станціям київського метро.

Про це повідомляється на сайті Kyiv Type Foundry.

За словами компанії, таким чином вони вирішили зберегти типографічну пам’ять міста.

Набір із 6 шрифтів розробили учасники літнього воркшопу 2023 року “Шрифти Київського метро” та допрацювали дизайнери Kyiv Type Foundry.

ROMAN

Літери цього шрифту застосовували на перших станціях червоної лінії з 1960 року.

BLUELINE

Цей шрифт із широкими літерами, популярними в 1970-х, став візитівкою синьої гілки київського метро. Наразі його можна побачити на станціях “Олімпійська”, “Тараса Шевченка”, “Героїв Дніпра” та “Мінська”.

CONTRACT

Цей шрифт застосували в 1971 році, коли відкрили станції “Берестейська” (тоді Жовтнева), “Нивки” й “Святошин”. Також його можна було побачити на площі Калініна (нині Майдан Незалежності), а зараз на Поштовій і Контрактовій площах.

SPORT

У книжці Ясабуро Куваями “International Logotypes” 1990 року є ті ж букви, що й на станції метро “Палац Спорту”. Завдяки Флоріану Хардвігу творці шрифту дізналися, що він називається New York 30 і був створений голландським дизайнером Лео Меуфельсом для Mecanorma (французький аналог Letraset) у 1984 році.

BOTANICAL

Шрифт на “Золотих Воротах” розробили московські архітектори метрополітену для початкового проєкту цієї станції. У 1989 році їх з Метропроекту вигнали, але відлиті літери залишилися. Їх трохи змінили й використовували на “Осокорках” і “Печерській”.

XARKIV

Шрифт XARKIV розробили з плитки. За легендою, архітектор станцїї “Харківська” Валерій Гнєвишев навмисно виконав цей напис з плитки, щоб запобігти подальшим перейменуванням.

Українці можуть безкоштовно завантажити набір шрифтів Kyiv Metro Fonts за посиланням. Людей з інших країн творці шрифту просять зробити пожертву на PayPal.

Читайте також: У столичному метрополітені думають, чи дозволяти проїзд пасажирам з тваринами

Нагадаємо, дизайнер Богдан Гдаль створив шрифти для перейменованих станцій підземки “Звіринецька” (колишня назва “Дружби народів”) та “Площа Українських Героїв” (колишня назва “Площа Льва Толстого”).