Українські дрони у ніч на 19 грудня успішно атакували об’єкти ворога в Каспійському морі, які підтримують можливість росіян продовжувати військову агресію в Україні.
Як повідомляє Генштаб ЗСУ, декілька українських дронів поцілили у військовий корабель проєкту 22460 «Охотнік», який патрулював район неподалік нафтогазової видобувної платформи. Ступінь пошкоджень та бортовий номер судна уточнюються.
Також уражено бурову платформу на нафтогазовому родовищі імені Філановського, що належить компанії «Лукойл». Цей об’єкт забезпечує видобуток нафти та газу, які використовуються для фінансування збройних сил агресора. Масштаб збитків та подальша спроможність платформи уточнюються.
Окрім того, у Генштабі повідомили про знищення радіолокаційнї системи РСП-6М2 у районі Красносільського на тимчасово окупованій території Криму. Ця система використовувалася для регулювання руху повітряних суден, зокрема для точного заходу на посадку в умовах поганої видимості.
Генеральний штаб ЗСУ наголошує, що Сили оборони продовжуватимуть підривати наступальний потенціал загарбників, щоб змусити росію припинити агресію проти України.
Нагадаємо, 14 грудня Сили оборони за допомогою ударних БпЛА поцілили у бурову установку імені Грайфера в акваторії Каспійського моря. Підтверджено пошкодження стаціонарної платформи, на якій розміщено експлуатаційно-технічний модуль підготовки та перекачування видобутого газу, в результаті чого зупинені всі 14 свердловин (загальний обсяг добування яких становив майже 3,5 тис. тонн на добу).
Крім того, ворожі об’єкти на Каспії також нищать далекобійні дрони СБУ. Так, під атакою побували платформи імені Філановського (двічі), Корчагіна та бурова установка родовища «Ракушечне» (імені Валерія Грайфера). Усі об’єкти розташовані в російському секторі Каспійського моря та є ключовими для видобутку нафти й газу, що наповнює бюджет країни-агресора.


