Переможця номінації щороку визначає Українське товариство охорони птахів.
Цьогорічним пташиним символом року обраний Мартин звичайний (Chroicocephalus ridibundus).
Орнітофауна України складається з 12 видів мартинів. Мартин звичайний середнього розміру птах в порівнянні з іншими видами мартинів.
Зовнішній вигляд
Часто мартина звичайного не впізнають одразу через різне сезонне забарвлення.
Дорослий птах у весняному шлюбному оперенні має голову та частину шиї кольору темного шоколаду, або може здаватись, що чорного. Можливо, через це англійська назва виду – Black Headed Gull. Навколо ока мартин звичайний має неповну тонку білу обводу. Спина та крила сіро-перламутрового кольору. Тіло білого. Верхні пір’їни хвоста чорні. Дзьоб і ноги червоні.
В осінньо-зимовий період темний капюшон птаха втрачається. Зникає забарвленням голови й вона стає білою з бурими плямами та з сіруватими перами на тім’ї та потилиці.
Дорослі мартини звичайні обох статей мають схоже забрання.
Молоді особини відрізняються від дорослих: їхнє оперення буре на голові та крилах, біле на тулубі. Для дорослішання мартина звичайного може знадобитися до 4-х років.
Як довго живе птаха і де?
Тривалість життя мартина звичайного може досягати 32 років.
Не дивлячись на розповсюдженість і зустрічі з мартином звичайним у різному середовищі, птах перебуває під захистом Бернської конвенції. Зменшення водно-болотних угідь впливає на гніздівлю птаха. Також використання пестицидів у сільському господарстві призводить до гибелі великої кількості мартинів під час їхнього харчування.
Відомо, крихітне оленя, врятоване бійцями та евакуйоване з передової, оговтується у Центрі порятунку.