Українок-захисниць пропонують нагороджувати «Медаллю Олени Теліги»: ідею нагороди передали президентові

Автор: Марія Супрун
12:16 28.09.2022

Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги пропонує заснувати державну відзнаку «Медаль Олени Теліги», якою б нагороджувалися захисниці України, які беруть учать у війні з росією.

Українок-захисниць пропонують нагороджувати «Медаллю Олени Теліги»: ідею нагороди передали президентові
оренда квартири Київ

Про це йдеться у зверненні товариства до президента України Володимира Зеленського, яке є у розпорядженні “ВК”.

В листі зазначається, що Олена Теліга – українська поетка, визначна діячка ОУН, розстріляна нацистськими окупантами у Бабиному Яру в лютому 1942 р. Доля цієї мужньої жінки досі викликає подив і захоплення у багатьох людей. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі, вона була романтиком національної ідеї, писала ліричні вірші, водночас була надзвичайно вольовою постаттю.

В товаристві наголошують, що життя і смерть О. Теліги зробили її справжнім символом невмирущості Української нації. Проживши життя коротке, але насичене, Олена Теліга довела, що за свою країну не шкода віддати і найцінніше.

Водночас, героїчна відсіч, яку чинить Україна, була би неможливою без внеску наших жінок-захисниць. Нині в Українській армії жінки становлять 22%, це один із найвищих показників серед країн Європи. Українські захисниці нарівні з чоловіками боронять рідну землю й виконують найскладніші завдання. Їх героїчні вчинки можна побачити кожного дня, впевнені в жіночому товаристві.

Тож, запропонована медаль символізуватиме глибоку повагу та вдячність Українського народу кожній героїні, які на грані неможливого, рятують своїх друзів, захищають свою Батьківщину, боронять її свободу, незалежність і соборність. 

Першу «Медаль Олени Теліги» жіноче товариство пропонує вручити парамедику із «Азовсталі» Катерині  Поліщук («Пташка»), яка своєю мужністю усім подає приклад незламності. Її разом з іншими захисниками Маріуполя нещодавно звільнили з полону. Віддали на обмін Медведчука, а додому повернулося 215 українських воїнів – оприлюднено список.

До слова, письменниця Ірен Роздобудько також підтримала ідею заснування такого ордену, про що написала у соцмережах.

Нагадаємо, нещодавно в Маріїнському палаці Героям України та родинам загиблих захисників вручили ордени. За що давали “Золоту зірку” (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися