Про це йдеться в новому дослідженні Світового банку про вплив зміни клімату на економіку України.
“Новаторський аналіз не лише надає детальні прогнози щодо зміни клімату для України, але й проливає світло, який вплив кліматичні зміни матимуть на її сільське господарство. Також аналіз дає прогноз на доходи домашніх господарств і показники бідності”, — зауважили у Світовому банку.
Аналітики вважають, що до середини століття внаслідок різних чинників спостерігатиметься зниження врожайності основних сільськогосподарських культур України, серед них — ячменю, кукурудзи та соняшника.
“Проте врожайність озимої пшениці на півночі та північному заході України до 2050 року може зрости на 20-40 % порівняно з 2010 роком”, — ідеться у звіті.
Згідно з прогнозами, також значно скоротяться площі, придатні для вирощування ялини, бука, сосни та дуба — ключових порід деревини в Україні.
Зі зміною клімату, ймовірно, зростатиме загроза лісових пожеж і значного поширення деяких видів комах.
Середня температура в Україні може підвищитися на понад 4°C до кінця XXI століття.
Це супроводжуватиметься вологішою зимою та сухішим літом, а також значними коливаннями в різних регіонах України.
У звіті сказано, що внаслідок зміни клімату найбільших утрат в Україні зазнають Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області.
Світовий банк рекомендує Україні докласти зусиль у трьох конкретних напрямах: зміцненні інституцій, політики та планування; підвищенні наукового й дослідницького потенціалу; сприянні переходу до кліматично збалансованого сільського й лісового господарства.