Українців примусово вивозять у Росію, той, хто не проходить “фільтрацію” – зникає у невідомому напрямку

Автор: Любава Лисичкіна
19:26 09.05

На окупованих територіях, перш за все, порушується право на життя. Відбувається примусова мобілізація. Окупанти не лише приховують свої злочини, але й вивозять у невідомому напрямку всіх, кого вони вважають ненадійними.

Українців примусово вивозять у Росію, той, хто не проходить “фільтрацію” – зникає у невідомому напрямку
Як повідомила омбудсмен України Людмила Денисова, у Росію примусово вивезли понад мільйон наших громадян, Україна ініціює їхнє повернення.
 
“Понад один мільйон 185 тисяч громадян, серед яких 200 тисяч дітей, наразі в Росії. Ми маємо докази, що примусова депортація готувалася заздалегідь. Є факти, що підтверджують, Росія мала директиви для своїх округів – скільки і куди привезуть українців. В деяких таборах знаходиться понад 20 тисяч громадян. Ті, хто не проходить “фільтрацію” окупантів, вивозять у невідомому напрямку і їхня доля не відома. Тих, хто ці заходи пройшов – насильно вивозять до Росії”, – повідомила Денисова .
 
Вона говорить, що є  довідки, які видають росіяни, щоб людина могла пересуватися окупованими містами:  це довідка про те, що людина пройшла “фільтрацію”, дозвіл на пересування містом та дозвіл на виїзд за місто.
 
Денисова також зазначила, що в Росії є волонтери, які знаходять табори з депортованими українцями і повідомляють про них українській стороні.
 
 
Крім цього, на “гарячу лінію”  Уповноваженого наразі надійшло понад 35 тисяч дзвінків, відносно 76 тисяч громадян. Були навіть дзвінки з окупованого Херсону. Телефонували керівники виправних колоній, які повідомляли, що людям, які утримуються в цих закладах, окупанти планують роздати зброю і змусити воювати проти України, зазначила омбудсмен.
 
“На окупованих територіях наразі гуманітарна катастрофа – українці не мають доступу до ліків, тижнями не їдять і не бачать води, телефонують і благають про допомогу”, – додала Людмила Денисова. 
 
Як відомо,  ймовірність ракетних ударів по об’єктам цивільної та військової інфраструктури зберігається на всій території України.

Великий Київ у Google News

підписатися