Вперше дату на державному рівні офіційно відсвяткували у 1939 році у місті Хуст на Закарпатті. Це була наймасовіша демонстрація за 20 років перебування регіону у складі Чехословаччини, адже там зібралося понад 30 тисяч людей.
Читайте також: Живий ланцюг єдності створили в Антарктиді у День соборності України
У радянські часи свято вважали контрреволюційним, тому влада повністю його ігнорувала та намагались зробити так, щоб українці про нього забули.
Вже в сучасній країні День Соборності вперше провели на державному рівні лише у 1999 році.
Головною традицією та символом свята є “живий ланцюг”. Вперше його зробили ще у 1990 році, коли більше мільйона українців взялись за руки та з’єднали таким чином Київ та Львів.
Нагадаємо, у 2011 році Віктор Янукович скасував указ президента Віктора Ющенка 2005 року про встановлення Дня Свободи 22 листопада (присвяченого подіям Помаранчевої революції), та указ Леоніда Кучми 1999 року про встановлення Дня соборності України 22 січня, водночас оголосив 22 січня Днем Соборності та Свободи України. Отже, офіційно 22 січня у 2012-2014 роках в Україні відзначали саме День Соборності та Свободи. Та у 2014 році Петро Порошенко офіційно відновив свято новим указом.