Україна виборола перше золото Олімпіади

Автор: Галина Ворона
21:57 03.08

Українські фехтувальниці вибороли першу золоту медаль у командній шаблі на Олімпійських іграх у Парижі.

Світлодіодне освітлення

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Олени Кравацької, Аліни Комащук та Юлії Бакастової у фіналі перемогла збірну Південної Кореї 45:40.

Кореянки лідирували майже весь матч – але у вирішальному, дев’ятому поєдинку, Ольга Харлан принесла перемогу Україні та виграла свою шосту олімпійську медаль в кар’єрі.

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях сьогодні втретє в історії виступів на Олімпіадах піднялася на п’єдестал. До цього було золото у Пекіні-2008 та срібло у Ріо-2016. Ольга Харлан причетна до обох цих нагород. А на бразильській Олімпіаді віцечемпіонками також стали Олена Кравацька та Аліна Комащук.

Для Ольги Харлан це  шоста в кар’єрі медаль на Олімпійських іграх і друга в Парижі-2024 після бронзи в індивідуальній першості.

Нагадаємо, сьогоднішня медаль стала третьою для української команди. Кілька днів тому Сергій Куліш став срібним призером Олімпійських ігор у стрільбі з гвинтівки з трьох позицій на дистанції 50 метрів. Першу медаль здобула фехтувальниця Ольга Харлан –  “бронзу”.