Україна відзначає День медичного працівника

Автор: Володимир Хлєбников
10:15 19.06

Сьогодні, 19 червня, в Україні відзначають День медичного працівника. Він не має чітко визначеної дати та щороку випадає на третю неділю червня.

Україна відзначає День медичного працівника

Президент Володимир Зеленський привітав медичних працівників з їхнім професійним святом.

Історія Дня медпрацівника

Традиція відзначати День медпрацівника у червні збереглася ще з часів СРСР, де свято вперше відзначили у 1981 році.

Пізніше свято було встановлено в Україні на підтримку ініціативи працівників закладів охорони здоров’я України згідно з президентським указом №281/94 від 3 червня 1994 року. Датою святкування визначили третю неділю червня.

Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Медики відіграють важливу роль у протистоянні агресії, рятуючи життя захисників нашої країни, а також надаючи необхідну медичну допомогу цивільним, які страждають від обстрілів та бомбардувань. Часто допомогу доводиться надавати в умовах, які несуть загрозу життю та здоров’ю самих медпрацівників, але вони продовжують виконувати свій обов’язок.

Сьогодні професійне свято відзначають наші медики. Віддані своїй справі, вони проявляють героїзм, рятуючи життя людей. Щодня, у найскладніших умовах. У лікарнях і поблизу лінії фронту. Дякую за вашу роботу та добре серце!” – написав президент Зеленський у себе в Facebook.

Як писав “ВК“, 18 червня українська парамедик Юлія Паєвська (“Тайра”) записала перше відео після звільнення з полону окупантів.

Всі фото до матеріалу взято зі сторінки Володимира Зеленського у Facebook.

Великий Київ у Google News

підписатися